Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
Jak segregować odpady? W Białymstoku od października obowiązują nowe zasady. Czy miasto jest na to przygotowane? Trzeba było ustawić 70 tys. nowych pojemników - bo teraz kolor ma znaczenie i kontenery nie mogą być dowolne.
Nowe kosze na śmieci są w kolorach żółtym, niebieskim, zielonym, brązowym (dwa rodzaje) i czarnym. Do niebieskich należy wrzucać papier. Zielone kontenery są przeznaczone na odpady szklane. Do pojemników brązowych należy wrzucać odpady zielone i biodegradowalne. Kontenery w kolorze czarnym są natomiast przeznaczone na odpady zmieszane.
W domach jednorodzinnych natomiast obowiązują dwa rodzaje kontenerów: brązowy na odpady biodegradowalne i czarny na odpady zmieszane. Na pozostałe rodzaje odpadów segregowanych, czyli papier, szkło, metale, tworzywa sztuczne, mieszkańcy dostaną worki w odpowiednich kolorach, zgodnie z wprowadzonymi zasadami. Osobne worki będą także na odpady zielone (worek w kolorze brązowym) oraz szary worek przeznaczony na popiół i żużel z domowych palenisk.
Wciąż będą obowiązywać również zasady dotyczące odrębnego odbierania odpadów, tzw. wielkogabarytowych, elektroodpadów, odpadów remontowo-budowlanych, które powinny trafiać do tzw. Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów. Przeterminowane leki i opakowania po lekach należy wrzucać do pojemników w aptekach (według obowiązującego wykazu takich aptek).
Na ulotkach i stronie internetowej odpady.bialystok.pl znajdują się szczegółowe instrukcje i wyjaśnienia, jaki rodzaj odpadów do danego kontenera można wrzucić, a jaki nie.
Goście:
- Zbigniew Gołębiewski - rzecznik miejskiej spółki Lech
- Artur Małecki-Dobrogowski - z miejskiej spółki Lech
Hulajnogi elektryczne są już elementem codziennego krajobrazu. Niestety, bardzo często, ich użytkownicy nie stosują się do jakichkolwiek przepisów lub w ogóle ich nie znają. Gdzie i jak można jeździć hulajnogą?
Wypowiedzenie umowy o pracę może być problemem nie tylko dla pracownika, ale również dla pracodawcy. Obu stronom przysługuje odwołanie do sądu, a nawet odszkodowanie.
Kradzieże, uszkodzenia mienia, bójki i pobicia, posiadanie i sprzedaż narkotyków, cyberprzemoc - takie czyny stają się udziałem również nastolatków. Czy nastolatek może trafić do więzienia?
Rowerzysta, podobnie jak kierowca samochodu czy każdy inny uczestnik ruchu ponosi odpowiedzialność za wyrządzone szkody. Na rowerze, hulajnodze czy rolkach łatwo o drobne stłuczki, ale konsekwencje finansowe potrafią być naprawdę poważne. Jak się przed nimi zabezpieczyć?
W jaki sposób nowoczesne technologie pomagają w walce z przestępczością?
Kto może skorzystać z ulgi termomodernizacyjnej. Na jakich zasadach?
Jak uniknąć pułapek podczas zakupów? Czy możemy wycofać się z transakcji, kiedy kupimy drogie przedmioty na prezentacjach? Czym się różni gwarancja od rękojmi?
W Białymstoku działa punkt przyjęć interesantów Rzecznika Praw Obywatelskich. Otwarty jest zawsze w pierwszy czwartek miesiąca (z uwagi na majówkę, w maju będzie to drugi czwartek miesiąca) i za każdym razem zgłaszają się tłumy.
Czy sztuczna inteligencja zaczyna bez naszej zgody budować nasz świat, czy mamy już jakieś prawne ramy, które trzymają ją w ryzach?